Read and complete(20 points)I've got a pet rabbit! His name is Ronnie! He's got a fat body,long pink ears and big eyes.Ronnie can run and he can jump,too!He's very funny! Pet: e.g. rabbit,Name:1)...,Body:2)...,Ears:3)...,Eyes:...

Read and complete(20 points)I've got a pet rabbit! His name is Ronnie! He's got a fat body,long pink ears and big eyes.Ronnie can run and he can jump,too!He's very funny! Pet: e.g. rabbit,Name:1)...,Body:2)...,Ears:3)...,Eyes:4)...,Can:run and 5)... Now I can...1 talk about animals 2 describe animals 3 talk about ability 4 write about a pet
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Прочитайте и полный (20 баллов) У меня есть домашнее животное кролик! Его зовут Ронни! У него есть толстый тело, длинные розовые уши и большой eyes.Ronnie может работать и он может прыгать, тоже! Он очень смешно! Домашние животные: например, кролик, имя: 1) ..., Body: 2) ..., Уши: 3) ..., Глаза: 4) ..., Может: бегать и 5) ... Теперь я могу ... 1 говорить о животных 2 описывают животным 3 говорить о способности 4 пишут о домашних животных