Ребёнку во 2 кл задали написать по английскому о любимой и не любимой еде.Помогите.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Пример: I like chips and I dont like milk. перевод я люблю чипсы и я не люблю молоко
Гость
my favorite food is mashed potatoes with cutlets, because my mother prepares very tasty, and I help her. my favorite food is chips and popcorn and junk food at all thank you that my mother does not allow it