Ребята, пожалуйста, срочно! 3 предложения в действительном залоге (активном) отрицательные и общие вопросы! На английском!

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
She doesn't like playing chess. Does she like playing chess? They haven't been to Tokyo. Have they been toTokyo? He won't go to the cinema with them. Will he go to the cinema with them?