Ребята,помогите пожалуйста,мне латынь сдать нужно СРОЧНО!!!!но можно без переводчика там очень косо Вот текст:Sparta est oppĭdum Graeciae. Lacedaemonii sive Spartāni incŏlae Spartae sunt. Sparta muros et portas non habet, nam ...

Ребята,помогите пожалуйста,мне латынь сдать нужно СРОЧНО!!!!но можно без переводчика там очень косо Вот текст:Sparta est oppĭdum Graeciae. Lacedaemonii sive Spartāni incŏlae Spartae sunt. Sparta muros et portas non habet, nam in viris est praesidium. Arma Lacedaemoniōrum scuta et hastae et gladii sunt. In gymnasiis spartae puĕri ludunt; gymnasium est schola disciplīnae et patientiae. Corōna est praemium victoriae puerōrum. Simulacra Mercurii dei gymnasia ornant, nam in tutēla Mercurii sunt.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
а ты точно все правильно написал(а)?