Робимо висновки щодо будови евкаріотичних та прокаріотичних клітин

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
  Характерною ознакою, за яким клітини живих організмів розділяються на два основних типи, є наявність в клітці ядра. Саме тому живі організми поділяють на еукаріотні (ядерні) і прокаріотічні (доядерні). Цу ознаку добре видно за допомогою світлового мікроскопа.  Прокаріоти (лат. Procaryota, від грец. Πρό «перед» і κάρυον «ядро»), або доядернi - одноклітинні живі організми, що не мають (на відміну від еукаріот) оформлене клітинне ядро та іншi внутрішні мембраннi органоиди (за винятком плоских цистерн у фотосинтезуючих видів, наприклад, у ціанобактерій). Прокарiоти:- відсутність чiтко оформленного ядра; - наявнiсть джгутиків, плазмід і газових вакуолей; - наявнiсть  структури, в якій відбувається фотосинтез - безстатевий спосіб розмноження Еукаріоти (лат. Eukaryota від грец. Εὖ- «добре» і κάρυον «ядро»), або ядерні, - домен (надцарство) живих організмів, клітини яких містять ядро. Всі організми, крім бактерій і архей, є ядерними (віруси і віроїди також не є еукаріотамі, але не всі біологи вважають їх живими організмами). Еукаріоти: - мають ядро; - набагато більші деяких прокарiотичних; -мають органели, відокремлені від цитоплазми однією або декількома мембранами (рiбосоми, лiзосоми, хлоропласти- це у рослинних, мiтохондрii, комплекс Гольджи); - мають спрямований рух цитоплазми; - внутрішньоклітинне травлення. Еукаріоти об'єднують класи тварин, рослин і грибів, а прокаріоти включають в себе синьо-зелені водорості і бактерії.