Роль води у неживій природі срочно!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! даю 45 балів

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Вода — середовище існування водяних організмів. Вода є компонентом складу всіх живих організмів. Біохімічні реакції проходять у водному середовищі. Вода сама вступає в хімічні реакції (наприклад фотосинтез). Шляхом випаровування води з поверхні тіла організм охолоджується (захист від перегрівання). У рослин випаровування сприяє переміщенню мінеральних солей від коріння до листя. Випаровування води з поверхні листя Робота води в неживій природі: — Розчинення мінеральних речовин; — ерозія ґрунтів: утворення ярів; — промивання в горах глибоких ущелин, утворення підземних печер; — у процесі розлиття водойм виноситься намул, що поліпшує родючість ґрунтів.