Сан есімдердің мағыналық түрлерін қолданып, тілді үйрену туралы сөйлемдер құраңдар

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
сан есім мағынасына қарай 6 түрге бөлінеді Реттік Мысал: Дене шынықтыру сабағында мен қатарда төртінші болып тұрамын.(На уроке физкультуры в ряду я стою четвертым)   Жинақтық Мысал:Менің сыныбымда қазақтар-жетеу,орыстар-бесеу,татарлар-үшеу,ұйғырлар-екеу,украиндар-алтау.(В моем классе семеро казахов,пятеро русских,трое татаров,двое уйгуров,шестеро украинцев)   Топтық Мысал:Мектеп жарысында бір топта балалар бес-бестен жиналды.(На школьных соревнованиях дети собирались по пять в одной группе)   Есептік Мысал: "Бір,екі,үш,төрт,бес,алты..."-деп Бауыржан санай бастады.("Один,два,три,четыре,пять,шесть..."-начал считать Бауыржан.   Болжалдық Мысал:Бүгін театрға төрт-бес қыз және жеті-сегіз ұл барады.(Сегодня в театр идут четыре-пять девочек и семь-восемь мальчиков)   Бөлшектік Мысал:Қарағанды облысы Қазақстан Республикасының бес бүтін оннан жеті пайызың құрайды.(Карагандинская область составляет 5,7 % Республики Казахстан)