Сделайте эти вопросы отрицательными Wake up,open the window,Talk to your frend,Go for a walk,do your homework,Eat your lunc,Drink some orenge juice,listen to some music, sing a song. Ответе пожалуйста!!!!!!!

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Do not wake up,don't open the window,don't talk to your friend,don't go for a walk,don't do your homework, don't eat your lunch, don't drink orange juice, don't listen to some music,don't sing a song