Сделайте пожалуйста номер 1ОЧЕНЬ СРОЧНО НУЖНО!!! :-(

Сделайте пожалуйста номер 1 ОЧЕНЬ СРОЧНО НУЖНО!!! :-(
Гость
1) Is she there?      She is sleeping now. 2) What are you doing?      I'm talking to Fred. 3) Do you like this dress?     How much does it cost?  4) How often do you clean your room? 5) Studies hard     She wants 6) Look     Have 7) Is travelling 8) Wakes up 9) Cooks 10) Is working