Сделайте пожайлуста мне вот это задание которое на фото их будет 2 я не понимаю как сделайте плиз! Буду благодарен!

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Number 1 on map 1 is Canada. The Canadians live in Canada. They speak English. Number 2 on map 1 is USA. Americans live in USA. They speak English. Number 3 on map 1 is Mexico. Mexicans live in Mexico. They speak Spanish. Number 1 on map 2 is Spain. Spanish live in Spain. They speak Spanish. Number 2 on map 2 is Germany. Germans live in Germany. They speak German. Number 3 on map 2 is Great Britain. Britains live in Britain. They speak English. Number 1 on map 3 is China. Chinese live in China. They speak Chinese. Number 2 on map 3 is Japan. Japanese live in Japan. They speak Japanese.