Сделайте в заперечнiй формi а потiм в питальнiй In winter my mum usually wear coat ;My father usually wears trousers at work.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
my mum usually don't wear coat in winter.Does my mum usually wear a coat in winter? my father don't usually wear trousers at work.does my father usually wear trousers at work?
Гость
My mum usually doesn't wear coat in winter.Does my mum usually wear a coat in winter? My father doesn't usually wear trousers at work.Does my father usually wear trousers at work?