Що таке розповідне речення

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
це речення в якому про щось розповідається або повідомляється
Гость
Розповідне речення містить у собі повідомлення про якийсь факт, роз­ повідь про щось: Брели роки. П роліт али ж уравлі, гріли світ анки, горіли зорі. А вранці в садах ш уміла діам ант ова памо­ розь (М икола Хвильовий ). Розповідні реченння поділяються на: • Стверджувальні (думка стве­ рджується незаперечно): Тільки велика мета породжує ве­ ликі характери ( О. Довженко). Все можна виправдати високою метою, та тільки не порожнечу душі (П. Тичина). Жодна мета не настільки висока. Щоб виправдовувати негідні засоби для її досягнення (А. Ейнштейн). ‘ Заперечні (заперечується при­ судок або якийсь інший член ре­ чення). Якщо заперечується при­ судок (частка не стоїть перед при­ судком), то таке речення визнача­ ть якзагальнозаперечне: ‘ не поверне вже ніхто назад час правди й справедливості нової (Д- Павл ичко). Якщо ж частка не І СТОЇТЬ перед іншим членом речен­ ня. то речення буде частковоза- °еРечним: Береться мудрість не із заповітів, а Із страждань і помилок гірких (І. Кочерга ). Я знаю, знаю, що не мови людей на світі поділили на злих і добрих (Д. Павличко). Інтонація розповідного речення характеризується пониженням тону наприкінці речення. У кінці такого речення ставиться крапка.