Щоб відкрутити гайку, треба докласти зусиль. Чому гайка набагато легше відкручується, якщо гвинт, на яку накручено гайку, змастити?

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Оскільки при змащенні гайки зменшується сила тертя, яка протидіє тій силі, яку ти прикладаєш, щоб відкрутити гайку. Для того щоб її відкрутити, сила тертя має бути меншою, ніж сила, з якою ти дієш на гайку. Тобто чим менша сила тертя,тим меншу силу тобі доводиться прикладати для відкручення гайки.