Скажите какой это учебник? Или напишите ответы по возможности. (Автора тоже желательно)

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Английский язык. 2 are 3 are 4 is 5 are 6 am 7 is 8 is 9 are 10 are Bill isn't playing ... The boy isn't running Your dad isn't driving his car We aren't watching TV The boys aren't writing... It isn't snowing now Helen isn't laughing... 2 Sally is crying 3Father is digging in the garden 4Fatimah is listening to music 5Anna and José are cooking 6Jane and Nora are dancing
Гость
учебник Round Up, инфасот