Скажите,пожалуйста,рассказы о птицах на татарском языке.(просто название и автор)

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Язгы канникуларда бик кунелле.Тирэ-якта кар эри,боз китэ.Йылгалар таша.Бигрэк тэ минарга кэмэлэр йоздерергэ ошый,шулай ук безнен якын дусларыбыз-сыерчыклар йылы яктан кайталар.Кояш та беренче йылы нурларын сибэ.Бар тарафта хуш ис,кошлар сайравы.Мина язгы каникулларны уткареуе бик ошый.