Складзiце сказы са слоу. Запiшыце iх. а) бусел, байку, зайку, белы, беламу, баiу. б) у, елка, жыла, ельнiку. в)а, вялiкi, воз, возе, вол, вязе, на, вербалоз.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
а) Белы бусел баіў беламу зайку байку. б) Жыла ў ельніку елка. в) А вялікі вол вязе на возе вербалоз.
Гость
а) Белы бусел баіў байку беламу зайку.  б) Елка ў ельніку жыла. в) Вол вязе вялікі воз, а на возе - вербалоз.