Скласти по два речення до кожно виду присудка
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Присудок -
головний член двоскладного речення, який характеризує підмет за дією чи
ознакою. Присудок відповідає на питання що робить (підмет)? що з ним
робиться? який він є? що він таке? хто він такий? Присудок буває простий і складений. присудок приклади простий Ніч закінчилася складенийЯ залишився спокійним Простий присудок виражений дієсловом, яке поєднує в собі граматичне і лексичне значення: Петро відчинив двері.До
простих належать також присудки, які виступають у складеній формі
майбутнього часу (буду робити), у формі наказового (хай знає) або
умовного способів (робив би).Простим вважається також присудок, виражений фразеологічним сполученням (Він був на сьомому небі). Складений присудок
має дві частини: головну і допоміжну (зв'язка). Основне лексичне
значення такого присудка закладене у головній частині, а граматичне- в
допоміжній. Дієслівний складений присудок виражається поєднанням дієслова- зв'язки, яке стоїть в особовій формі і інфінітива (Він бажав піти разом з нею). Іменний складений присудок
утворюється поєднанням дієслова- зв'язки з іменником, прикметником,
дієприкметником (Городецький прикрасив Київ унікальними спорудами). Між підметом і присудком може ставитися тире, якщо у реченні пропущено дієслово-зв'язку. Тире ставиться:якщо підмет і присудок виражені іменником у називному відмінку ( Хліб - всьому голова); якщо підмет і присудок виражені інфінітивом (Життя прожити - не поле перейти); якщо перед присудком вжито слово це значить, то, це, ось (Більшість - це ще не значить всі).
* Записати речення, підкреслити в кожному граматичну основу. З'ясувати вид присудка:І.
Я звик волю шанувати. (Леся Українка.) Я хочу бачити світ розплющеними
очима. (І.Драч.) Душа бажає скинуть пута. (М.Вороний.) Сам лиш народ
помогти собі зможе. (П.Тичина.) І от тоді почнем ми оживати.
(В.Самійленко.) Ми тільки почали розгадувати світ. Я хочу жити раз, але в
огні. (Д.Павличко.) Людські тривоги і боління я прагну в слово
перелить. (М.Сингаївський.) Ферзь ладен за короля померти.
(П.Перебийніс.) За істину не треба вибачатись. (Н.Тихий.) ІІ.
Я хочу вам про рідний край сказать. (Олександр Олесь.) Зараз я спішу
життя вітати. (М.Федунець.) Я за всіх не все зробить зумію.
(М.Сингаївський.) Я хочу пити сонячні настої. (В.Симоненко.) Я друга
побачити мушу. (Д.Павличко.) Ні, не можу я ніяк друга розлюбити.
(В.Сосюра.) Хотів би я злетіти в небеса. (Д.Павличко.) Не любив я ловити
птахів... Я зігріти пташину хотів, накормити її, приласкати у гніздів'ї
веселої хати. (П.Перебийніс.)