Скласти речення з поданих слів   1. I/ running/ like/ and/ jumping. 2. Like/like/We/we/learning English rhymes/because/English. 3. Bill/counting/likes. 4. Friday/day/is/favourite/my. 5. because/likes/she/likes/reading texts/Rea...

Скласти речення з поданих слів   1. I/ running/ like/ and/ jumping. 2. Like/like/We/we/learning English rhymes/because/English. 3. Bill/counting/likes. 4. Friday/day/is/favourite/my. 5. because/likes/she/likes/reading texts/Reading/Kate/
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I like running and jumping 3) bill likes counting 4)my favorite day is Friday