Скласти твір-міркування на тему Їжак - корисна тварина.( 7-10 речень)

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Користь від їжака досить велика. Будучи переважно комахоїдних тварин і, володіючи великим апетитом, він знищує безліч садових шкідників: слимаків, травневих хрущів, волохатих турунів, гусениць непарного шовкопряда і багатьох інших. Проте їх величезний апетит, особливо після зимової сплячки, спонукає в умовах недостатньої кількості звичної їжі, харчуватися яйцями домашньої птиці, або поїдати маленьких пташенят.  Знайденого на узбіччі дороги або в лісі їжака не варто приносити додому, так як їжаки є рознощиками багатьох небезпечних для людини інфекцій: дерматомікоз, жовта лихоманка, сальмонельоз, лептоспіроз, сказ. Крім того на їжаках у великих кількостях виявляють кліщів, яких вони збирають колючками з трави, але дістати самостійно через особливості і густоти покриву, не може. Однак ця особливість їжаків використовується в дослідницьких цілях, для визначення ступеня зараженості лісу кліщами. З цією метою введена спеціальна одиниця вимірювання - еже-годину (скільки кліщів зібрав на себе їжак за годину пробігу по лісі).  Таким чином, можна зробити висновок, що їжаки корисні, але на відстані.