Соедини слова в этих квадратах по смыслу 1). desk, morning, teddy bear, king, parent, kangaroo, flower, bank, our, pink, Mary, tower, wing, Englisn. 2). rose, Ann, evening, chair, bird, queen, their. - doll, shop, house, Russi...

Соедини слова в этих квадратах по смыслу 1). desk, morning, teddy bear, king, parent, kangaroo, flower, bank, our, pink, Mary, tower, wing, Englisn. 2). rose, Ann, evening, chair, bird, queen, their. - doll, shop, house, Russian, grandparent, bear, purple.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Desk - chair Morning - evening Teddy bear - doll King - queen Parent - grandparent Kangaroo - bear Flower - rose Bank - shop Our - their Pink - purple Mary - Ann Tower - house Wing - bird English - russian