соединить вопрос с ответомвопросы:1.Did I help you? 2.Did he listen music to music? 3.Did she dance? 4.Did they watch TV last Sunday? 5.Did you play with your sister yesterday? 6 Did you invite our friends?  ответы:1.N...

 соединить вопрос с ответом вопросы: 1.Did I help you? 2.Did he listen music to music? 3.Did she dance? 4.Did they watch TV last Sunday? 5.Did you play with your sister yesterday? 6 Did you invite our friends?   ответы: 1.No, she didn’t. 2. No, they didn’t. 3.Yes, I did.  4.No, he didn’t.  5.Yes, you did.  6.Yes, we did
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. - Yes, you did 2. - No, he didn't 3. - No, she didn't 4. - No, the didn't 5. - Yes, I did или Yes, we did 6. - Yes, I did или Yes, we did