Сьогодні на Землі спостерігається затемнення Місяця. Що побачить у цей час на Міс?

Сьогодні на Землі спостерігається затемнення Місяця. Що побачить у цей час на Міс??ці космонавти ?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Лунное затмение для землян, со стороны Луны будет выглядеть как солнечное затмение. Космонавт увидит большой черный диск, который полностью закрывает Солнце. Космонавт будет видеть ночную сторону Земли. Основная часть диска Земли будет очень темной (практически черной). Диск Земли будет окружен очень ярким ореолом света, вероятно красноватого оттенка. Это солнечный свет рассеянный в слое земной атмосферы. Возможно ореол света будет темного-красного оттенка вблизи краев видимого диска планеты за счет того, что солнечный свет с большей длинной волны меньше рассеивается в атмосфере и лучше проходит сквозь нее, достигая поверхности Луны. Місячне затемнення для землян, з боку Місяця буде виглядати як сонячне затемнення. Космонавт побачить великий чорний диск, який повністю закриває Сонце. Космонавт буде бачити нічну сторону Землі. Основна частина диска Землі буде дуже темною (практично чорної). Диск Землі буде оточений дуже яскравим ореолом світла, ймовірно червонуватого відтінку. Це сонячне світло, розсіяне на шарі земної атмосфери. Можливо ореол світла буде темного-червоного відтінку поблизу країв видимого диска планети за рахунок того, що сонячне світло з більшою довжиною хвилі менше розсіюється в атмосфері і краще проходить крізь неї, досягаючи поверхні Місяця.