Сократите дробь: 1.[latex] \frac{6- \sqrt{6} }{ \sqrt{18}- \sqrt{3} } [/latex] 2. [latex] \frac{16-x}{4+ \sqrt{x} } [/latex]

Гость
[latex]1. \\ ....= \frac{ \sqrt{6} ( \sqrt{6} -1)}{ \sqrt{3}( \sqrt{6}-1) }= \frac{ \sqrt{2}* \sqrt{3} }{ \sqrt{3} }= \sqrt{2} \\ \\ 2. \\ .......= \frac{(4- \sqrt{x} )(4+ \sqrt{x} )}{4+ \sqrt{x} }=4- \sqrt{x} [/latex]