Сomplete definition 1-5. Use the verbs below.clean  look after deliver boil keep 1) A postman is a person________ . 2) A kettle is a thing __. 3.) A garage is a place___.4) A vacuum cleaner is a thing__. 5)A childminder is a...

Сomplete definition 1-5. Use the verbs below. clean  look after deliver boil keep 1) A postman is a person________ . 2) A kettle is a thing __. 3.) A garage is a place___.4) A vacuum cleaner is a thing__. 5)A childminder is a person__. Помогите вставить подчёркнутые слова
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) deliver 2) boil 3) keep 4) clean 5) look after