SOS!!!!!!!ПЕРЕВЕСТИ ПРЕДЛОЖЕНИЯ В КОСВЕННУЮ РЕЧЬ!!!!!!!!!! 1. "where's Papa going with that ax?"said Fern her mother 2. "i dont see way he needs an ax", continued Fern 3. he sais "you go back to the house and i will bring the r...

SOS!!!!!!!ПЕРЕВЕСТИ ПРЕДЛОЖЕНИЯ В КОСВЕННУЮ РЕЧЬ!!!!!!!!!! 1. "where's Papa going with that ax?"said Fern her mother 2. "i dont see way he needs an ax", continued Fern 3. he sais "you go back to the house and i will bring the runt when i come in" 4. "put it on her chair" sais mrs Arable 5. she whispered "he's absolutely perfect"
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. "где папа собирается с этим топором?" Сказал Ферн ее мать2. "я не вижу, как он нуждается топор", по-прежнему Папоротник3. он саи "вы вернетесь в дом и я приведу коротышка, когда я пришел в"4. "поставить его на спинку стула" саи-жи Пахотные5. прошептала она "он абсолютно совершенным