Составь и запиши предложения . Образец : I have got a grey box.                                              1) I , Kate, Tom, We.                                                                                                 ...

Составь и запиши предложения . Образец : I have got a grey box.                                              1) I , Kate, Tom, We.                                                                                                                         2) have got, has got.                                                                                                                           3) a funny rabbit, a nice face, a big clock , a grey box.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
kate has got a nice face. i have got a grey box. we have got a big clocks. tom has got a funny rabbit.
Гость
I have got a grey box. Kate has got a funny rabbit. Tom has got a nice face. We have got a big clock.