Составь предложение и скажи какое время года и какие месяцы любит Тайни 1like , do, i not

Составь предложение и скажи какое время года и какие месяцы любит Тайни 1like , do, i notNovember ,March,and. 2 in can ,I,winter, skate. 3 river, in swim the I summer in.4 May,I, and , September, like. 5Iike , I spring, autumn, and.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I do not like March and November. In winter I can skate. In summer I swim in river. I like May and September. I like spring and autumn. Дальше сам/сама разберёшься.И like это любит,если что))