Составь вопросительные предложения из данных частей и напиши их

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. What are the children doing? 2. Who are speaking to our grandparents? 3. Why Sam is happy today? 4. Where is Lucy's parents helping her? (насчет этого предложения не уверена) 5. What is her daughter reading now? 6. Where are Jenny and Rose playing? 7. Where are your parents driving?