Составить 5 предложений для 4 класса с глаголами в Present perfect

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I have already done my homework We have seen this film We have live in Russia since 2000 She has been my teacher for 10 years I have just written a letter
Гость
I have done my homework. I have just bought a ticket. Have you ever been to London? I have already read the book. I have not seen this film yet.