Составить диалог. Как я с другом иду на рынок за продуктами. Пожалуйста составьте диалог

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
- i am having party tonight and i need. some food. - lets go to the market where we can buy everything we need. - ok. i want to buy some meat, fruit and vegetables. what else? any ideas? - i offer to buy some ice-cream and nuts. - oh. good idea. but i have not got much money with me. - don't worry. i will lend you some.