Составить диалог на темы: 1 Два друга разговаривают после футбольного матча. один

Составить диалог на темы: 1 Два друга разговаривают после футбольного матча. одинсчастлив, что его любимая команда выиграла; другой недоволен, поскольку его команда проиграла матч. 2 Представим себе диалог между двумя спортивными поклонниками о своих любимых видах спорта. СРОЧНО! ПЛИИИИИЗ...
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
A - That was just awful! I couldn't possibly think they would lose the game!!! B -  yeh I can understand you but you shouldn't worry about it too much, you know, maybe next time they'll be luckier. A - I know, I know. But it's easy for to say that because your favorite team has won... B - absolutely but I can assure you that even if they had lost I would not worry. It's just common sense, man. A - Yeah. You are right. How about a beer? I know an excellent pub near here. B - sounds brilliant, man, let's go and try to relax after such a wonderful game!! A - I telling you that was terrible! B - ahha alright it was terrible.....