Составить письменно 10 утвердительных, 10 отрицательных и 10 вопросительных предложений с переводом

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Yesterday I bought two apples. 2. I'd like to travel to London. 3. I am from Russia 4. My best friend is Vova. 5. English language is the best language. 6. My father is baker. 7. Everyday I watch TV. 8. If I do my homework very fast, I will play computer games. 1. I haven't got a phone. 2. I didn't know where is Madagascar 3. I haven't done my homework. 4. I shouldn't to be late. 1. What is your name? 2. What colour of your car? 3. Did you do your homework? 4. How many apples did you eat? К сожалению больше ничего не приходит в голову. Можешь сам(а) сообразить по аналогии Поставь лучший ответ пж