Составить по два вопроса к каждому предложению на английском языке. He wants to become a pop star. Musik helps people to express themselves. I have always dreamt of playing the piano. We enjoy our traditional folk musik. My fav...

Составить по два вопроса к каждому предложению на английском языке. He wants to become a pop star. Musik helps people to express themselves. I have always dreamt of playing the piano. We enjoy our traditional folk musik. My favourite group has alread recorded a new album. I`m going to participate in the school concert.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Who wants to become a pop star? Why does he want to beome a pop star? Where does music help people? Which does music heil people? Why have you dreamt oа playing piano? What have you dreamt about? Do we enjoy of our traditional folk musik? Has my favourite group recorded a new album? When did me favourite group recover a new album? Am I going to participate in the school concert? I am going to participate in the schoool concert, am not I?