Составить по пять предложениий про: spider rabbit cat dog rat parrot

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Spider was very scary Rabbit waved to his friend Cat was drunk the milk Dog barked on cat rat would eat parrot repeating the people's words
Гость
I am afraid of spiders. Rabbis are  very nice animals.My freinds  have got rabbits. I have got a cat . Its name is Musya. There are many kinds of dogs.I like dogs very much. My grandmother doesn't like rats. Parrot is a domestic animal.