Составить предложения используя слова(buy souvenirs,go on a jeep ride,windsurf,sail,scuba dive,go snorkelling,sunbathe,surf,take photos,trek in mountains,try local food,visit historic sites,go water-skiing) ответить на вопрос W...

Составить предложения используя слова(buy souvenirs,go on a jeep ride,windsurf,sail,scuba dive,go snorkelling,sunbathe,surf,take photos,trek in mountains,try local food,visit historic sites,go water-skiing) ответить на вопрос Which activities would you do on a cruise? a safari? a beach holiday? an activity holiday?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Yesterday i buy souvenirs. Today you go a jeep ride?