Составить предложения из слов . образец  can' t ,cat, a , swim.-------A cat can' t swim .1) Tom, sing, can' t .-----2)long, His, isn' t ,pen .-----3)cockerel, got, big, a, Jess, hasn' t.-------4)fox , A, black, isn' t.------пом...

Составить предложения из слов . образец  can' t ,cat, a , swim.-------A cat can' t swim . 1) Tom, sing, can' t .----- 2)long, His, isn' t ,pen .----- 3)cockerel, got, big, a, Jess, hasn' t.------- 4)fox , A, black, isn' t.------ помогите срочно
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Tom can`t sing. His pen isn`t long. Jess hasn`t got a big cockerel. A fox isn`t black.