Составить предложения на башкирском языке из данных слов 1. Без ,йэй, кала, ауыл,кунак, бар. 2. Кала, цирк, бар, урта.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. а) Башҡа кешеләр бик матур     б) йэй-такого слова нет     в) ҡала иң яҡшы надежда     г)Оҙаҡ ваҡыт ҡунаҡ ла өйөнә ҡайтып китә     д)күп-мимештәр был подбить 2. а) уже было     б) бер-бер артлы ҙур циркында бик күңелле һәм мауыҡтырғыс     в) тоже было     г) урта махсус белем