Составить предложения со словами : easy, famous,important,difficult,guiet,wonderful, expensive.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
My teacher asks me very easy guestions. Claudia Schiffer is a very famous Gernan supermodel. During a quake, it is important to stay calm. "It is difficult to meet people"-she said. This coat is too expensive for me. Sam is wearing a wonderful shirt.