Составить предложения в презент симпл и паст симпл с  10 неправильными глаголами  Be bergin break bring buy choose come cut do draw

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
She is very clever.                                               We were surprised this morning. Their lessons begins at 9 p.m.                                     Putin began the president last year. They  break me a window every year!                                   He broke his arm yesterday. Sue brings her dolls to school every day.                                  Did you bring your passport? They buy products every weekend.                                     She bought a new car. И т. д.