Составить простенькие предложения с:1)to spoil reputation,2)respected broadsheet,3)issue,4)retention,5)to act on the advice,6)to envoke,7)a sense of unity.Заранее благодарен

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1To spoil reputation i have to do something terrible 2I carried a respected broadsheet 3I asked a simple issue of teacher 4- 5I was told to act on the advice 6нету такого слова 7i have a sense of unity