Составить вопросительные, утвердительные и отрицательные предложения из данных слов 1. Her/can/sister/little/cats/draw? 2. Parents/drive/their/a car/ very/ well/not/can 3. Father/sing /her/songs /her/can/not very well 4. His/ ...

Составить вопросительные, утвердительные и отрицательные предложения из данных слов 1. Her/can/sister/little/cats/draw? 2. Parents/drive/their/a car/ very/ well/not/can 3. Father/sing /her/songs /her/can/not very well 4. His/ kittens/Play/a ball /can/with? 5. They/swim/the/in/can/swimming pool/not
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 Can her sister draw little cats? 2 Their parents can not drive a car very well 3 Her father can not sing songs very well 4 Can his kittens play with a ball? 5 They can not swim in the swimming pool