Составьте 10 предложений используя выбранные Вами 5 существительных, 5 прилагательных и 5 местоимений •Children •University •Language •Parent •Exam •Expensive •Best •Oldest •Good •High •These •They •Some •Their •Which

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
his children are schoolchildren . my parents were sleeping when İ came home . he laughs best who laughs last . there are a lof of good students in this class.