Составьте 10 вопросов на английском языке по этому тексту- My wish

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. What does Linnie want most of all? 2. Why does she want a dog? 3. Who takes care of their house? 4.  What does Aunt Em think about dogs? 5. Does Linnie agree with her? 6. What would she like to do with a dog? 7.  When does Linnie think she might get a dog? 8. How many friends does Linnie have? 9.  Did she ever have a dog? 10. What do dogs like to do?