Составьте 5 предложений в Present Continous Sense отрицательных Вот пример:Boys are not playing football now.И 5 вопросительных в Present Continous Sense.Примера нету

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Are you writting now? Are you doing your homework? Is he playing chess? Is she relaxing at the moment? Are they having sunbath right now? John isn t swimming  She isn t playing the guitar right now They aren t playing Twister I am not doing my homework We aren t skateboarding now
Гость
1)They are not playing in computer games now She is not wearing dress now. He is not playing in volleyball now. I am not watching TV now. She is not cooking now.