Составьте 5 разных типов вопросов Scientists and environmentalists speak strongly against the so-called pet lovers

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1)Do Scientists and environmentalists speak strongly against the so-called pet lovers? 2)Who speaks strongly against the so-called pet lovers? 3)Do Scientists and environmentalists speak strongly against the so-called pet lovers or pet haters? 4)Scientists and environmentalists speak strongly against the so-called pet lovers,don't they? 5)Against Whom do Scientists and environmentalists strongly speak? (Извиняюсь за возможные ошибки и не уверена за пятое)