Составте 5 сложных без союзных предложений с тире и 5 с точко запятой

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Літо дбає-зима поїдає Стихла пісня - тихо стало над степом. Роса блищить на сонці - чисте срібло  Поглянув я на ягнята — не мої ягнята  Зникає мова – зникає нація. Ніч прозора, безшумна, тепла; ніби оксамитом огортає людину м’яке степове повітря. Темная діброва стихла і мовчить; листя пожовтіле з дерева летить  Сонце гріє, вітер віє з поля на долину; над водою гне з вербою червону калину. Закурілася земля, задиміла; пішов дощ, дрібний та тихий, мов крізь сито засіяв; стрепенулися темні ліси;зраділа зелена трава і підняла листочки вгору. Всі женці стояли мовчки; в руках наче заклякли жмені жита та серпи; всі поглядали то на осавулу, то на Миколу