Составьте диалог на английском (не маленький,крупный даже,но чтобы выучить было возможно) между друзьями,где они приветствуют друг друга,обсуждают куда сходить и тд. Помогите пж,на завтра надо!!))

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
-Hello! How are you today? -I'm fine, thanks. And you? -I'm too. It's sunny now. Do you want to go somewhere together?  -Yes, I do. What about cinema? Did you watch "House of strange children"? -Yes, i did. It is so boring. What about walking on Arbat? It is wonderful place/ We can eat in fast food, visit bookshops and a lot of another activities! -That's a great idea. Let's meet in hour near my house? -ok, bye!