Составьте отрицательные и вопросительные предложения пожалуйсто :3 Вот: 1)Is our family is big.2) What our mum's name is Betsey.3) What our dad's name is James 4) What our mum is housewife.5) What our dad is a bank manager. 6) ...

Составьте отрицательные и вопросительные предложения пожалуйсто :3 Вот: 1)Is our family is big.2) What our mum's name is Betsey.3) What our dad's name is James 4) What our mum is housewife.5) What our dad is a bank manager. 6) Where my father's parents are in Scotland. 7) Have my grandparents have got a house.8) What my grandmothe's name is Edina. 9) How old she is fifty-six.10) Who my grandpa is my best frind.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. is your family big? 2. what is your mum's name? 3. what is your dad's name? 4. is your mum a housewife? 5. is your dad a bank manager? 6. where are your fathetr's parents? 7. have your grandparents got a house? 8. what is your grandmother's name? 9. how old is she? 10. who is your grandpa's best friend?