Составьте по 2 предложения со словами last week, yesterday, two days ago и составить по 1 предложению со словами yummy и tasty

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I go to the cinema last week. I go to the school last week. I walk with friends yesterday. I go to the shop yesterday. I do homework two days ago. I go to the sports centre two days ago. The jam is very tasty. I say:"Yummy! " Как-то так, но если не правильно виняй на себя!