Составьте,пожалуйста,предложения с этими словами edit(редактировать),gadget(электрон

Составьте,пожалуйста,предложения с этими словами edit(редактировать),gadget(электронной устройство,прибор),occasionally(время от времени),reflect(размышлять,раздумывать),screen(экран),text(посылать сообщение(на мобильный телефон))
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 Articles are edited to correct mistakes. 2 Nowadays people have a lot of various gadgets: from mobile phones to personal coputers. 3 Occasionally i feel bad because of the people around me. 4 It's good to reflect on a problem before taking a dicision. 5 Nowadays we have huge TV screens. 6 You didn't text me last night, did you?